Logowanie
Login:
Hasło:

Zakup samochodu używanego

Strona główna -> Teksty -> Zakup samochodu używanego

Zakup samochodu używanego
Kupując samochód używany musimy być bardzo ostrożni. Oczywiste jest, że każdy sprzedający będzie zachwalał auto, którego chce się pozbyć. My jednak musimy z dokładnością ocenić czy pojazd jest wart swojej ceny, a jeśli nie - sprawdźmy dlaczego. Wbrew pozorom nie jest to trudne, nie mniej jednak wymaga od nas pewnej wiedzy na temat motoryzacji.
 
Przed przystąpieniem do poszukiwania wymarzonego samochodu używanego warto zatem zapoznać się z pewnymi wskazówkami, które z pewnością okażą się wysoce pomocne przy przeprowadzaniu transakcji. Zazwyczaj w życiu jest bowiem tak, że im więcej wiemy na określony temat, tym łatwiej jest nam podjąć optymalną decyzję. Nie inaczej jest w przypadku zakupu samochodu.

Nierzadko sprzedająca samochód osoba maskuje ślady uszkodzenia pojazdu. Może się zdarzyć, że nie przyzna się, iż auto brało udział w wypadku drogowym, albo spotkała je inna nieprzyjemna przygoda. Nie mniej jednak naprawy blacharskie można rozpoznać - chociażby patrząc na lakier. Historia uszkodzeń jest zatem możliwa do odgadnięcia, wystarczy odrobina wprawy. Z pewnością należy zwrócić uwagę na nierówną warstwę lakieru, a także niedoprecyzowanie określonych kwestii przez osobę, która oferuje nam pojazd. W żadnym wypadku nie należy kupować samochodu z niejasnym stanem prawnym. Sprzedający powinien nam okazać dokument, który jasno i wyraźnie potwierdza, że jest on właścicielem konkretnego auta.

Z pewnością skontrolować należy podwozie. Dlaczego?
Otóż należy przed zakupem dowiedzieć się co konkretny pojazd ma pod maską. Dobrze byłoby poprosić o pomoc zaprzyjaźniony serwis, mechanika, który sprawdzi za nas stan pojazdu. Jeśli bowiem nie posiadamy niezbędnej wiedzy o motoryzacji, ciężko będzie nam wyciągnąć wnioski na podstawie tego, co widzimy. Co należy zrobić w dalszej kolejności? Otóż niezbędna będzie kontrola silnika, a także jazda próbna. Powie nam ona jak nam się prowadzi pojazd oraz czy dobrze się w nim czujemy. Jeśli wszystko się zgadza - możemy przystąpić do przeprowadzenia transakcji.

Podobne artykuły

Opony są jednym z ważniejszych składników naszego samochodu, ponieważ to od nich zależy w dużej mierze nasz jazda i bezpieczeństwo na drodze. Dzięki wysokiej jakości oponom pojazd ma dużą przyczepność oraz jest gotowy na różne manewry.

Zobacz całość: Jakie opony warto kupić- sezonowe czy całoroczne?
Każdy samochód wymaga odpowiedniego zadbania. Tylko wówczas możemy być pewni jego właściwej pracy i wyglądu, który uda się utrzymać przez długie lata użytkowania. Do naszych obowiązków względem auta nie należy tylko wizyta na myjni samoch

Zobacz całość: Jak prawidłowo dbać o auto?
W upalne dni podróżując samochodem jedynym wybawieniem jest włączenie sprawnie działającej klimatyzacji.

Zobacz całość: Nabijanie klimatyzacji
Tematyka motoryzacyjna i pasja samochodowa nie dotyczą tylko osób zdrowych, w pełni sprawnych. Wiadomo przecież, że niepełnosprawność fizyczna nie wiąże się jednoznacznie z zakazem prowadzenia pojazdów samochodowych.

Zobacz całość: Samochód dla osoby niepełnosprawnej