Logowanie
Login:
Hasło:

Kierowcy, a inni uczestnicy ruchu drogowego

Strona główna -> Teksty -> Kierowcy, a inni uczestnicy ruchu drogowego

Kierowcy, a inni uczestnicy ruchu drogowego

Samochody to najbardziej popularny środek transportu.

 

Auto posiada prawie każdy z nas. Pojazd ten należy do szerokiej dziedziny jaką jest motoryzacja, ale pamiętać należy, że na drodze spotykamy nie tylko samochody. Niezwykle istotne jest, aby kierowcy zachowali należytą ostrożność przy przemieszczaniu się. W szczególności uważać należy na rowery i pieszych.

 

Wypadki drogowe z udziałem rowerów i pieszych nie należą niestety do rzadkości.

 

Na szczęście w ostatnim czasie w prawie polskim pojawił się przepis, który mówi, że po zmroku należy nosić przy sobie elementy odblaskowe. Dzięki nim pieszy jest zdecydowanie bardziej widoczny, przez co  osoby kierujące samochodami mogą bez problemu ominąć pieszego. Podobnie jest z rowerami - jeśli zamontowane są na nich odblaski, są zdecydowanie bardziej widoczne. Jednoślady są popularnymi środkami transportu i coraz więcej osób je użytkuje na co dzień. Nierzadko na rowerze jeżdżą do pracy, do szkoły, czy też na uczelnię. Nie mniej jednak infrastruktura drogowa nie zawsze jest przystosowana do potrzeb rowerzystów. Stąd pojawia się konieczność zachowania szczególnej ostrożności przez kierowców.

 

Rower powinien być dobrze widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Niezbędne będzie zakupienie wysokiej klasy oświetlenia, które okaże się niezawodne. Nie mniej jednak rowerzyści powinni kierować się swoją wyobraźnia - na drodze nie powinni wykonywać niedozwolonych manewrów. Pamiętać należy, że na drodze nie są sami. Rowerzyści powinni pamiętać o zajęciu właściwego miejsca - muszą oni jechać przy prawej krawędzi jezdni. Pamiętajmy, że jazda rowerem ma wiele plusów. Przede wszystkim dbamy o swoją kondycję, zapewniamy sobie ekologiczny i tani transport. Nie mniej jednak musimy zdecydowanie uważać na to, co dzieje się na drodze. Kierowcy, rowerzyści, jak i piesi muszą zachować ostrożność, aby nie stało im się nic złego. Dbałość o bezpieczeństwo na drodze to bowiem zdecydowany priorytet, czynnik niezwykle istotny.

Podobne artykuły

Opony są jednym z ważniejszych składników naszego samochodu, ponieważ to od nich zależy w dużej mierze nasz jazda i bezpieczeństwo na drodze. Dzięki wysokiej jakości oponom pojazd ma dużą przyczepność oraz jest gotowy na różne manewry.

Zobacz całość: Jakie opony warto kupić- sezonowe czy całoroczne?
Każdy samochód wymaga odpowiedniego zadbania. Tylko wówczas możemy być pewni jego właściwej pracy i wyglądu, który uda się utrzymać przez długie lata użytkowania. Do naszych obowiązków względem auta nie należy tylko wizyta na myjni samoch

Zobacz całość: Jak prawidłowo dbać o auto?
W upalne dni podróżując samochodem jedynym wybawieniem jest włączenie sprawnie działającej klimatyzacji.

Zobacz całość: Nabijanie klimatyzacji
Tematyka motoryzacyjna i pasja samochodowa nie dotyczą tylko osób zdrowych, w pełni sprawnych. Wiadomo przecież, że niepełnosprawność fizyczna nie wiąże się jednoznacznie z zakazem prowadzenia pojazdów samochodowych.

Zobacz całość: Samochód dla osoby niepełnosprawnej