Logowanie
Login:
Hasło:

Jakie opony warto kupić- sezonowe czy całoroczne?

Strona główna -> Teksty -> Jakie opony warto kupić- sezonowe czy całoroczne?

Jakie opony warto kupić- sezonowe czy całoroczne?

Na rynku dostępne są dwa modele opon- całoroczne i sezonowe. Pierwsze z nich to takie, na których można jeździć przez cały rok, bez względu na pogodę, opady, porę roku. Są one tak samo przyczepne i zwrotne w zimie, jak i w lecie. Ich konstrukcja została tak opracowana, by zapewniać im maksimum funkcjonalności. Tym samym omija nas przyjemność stania w długich kolejkach do wulkanizacji podczas okresu zmiany opon na zimowe lub letnie. Jednak opony całoroczne szybciej się zużywają, bo przecież jeździmy na nich cały rok, aż do chwili kiedy nie będą przydatne do użycia.


Opony sezonowe czyli letnie i zimowe są zróżnicowane pod względem pory roku, w jakiej są one używane. Ich zakup wiąże się jednak z podwójnym kosztem, bo musimy zamówić dwa komplety opon. Z drugiej strony jednak nie zużyją się one tak szybko jak opony całoroczne, bo używamy ich jedynie przez pół roku. Gwarantują nam one również lepsze warunki jazdy, szczególnie zimą możemy czuć się z nimi bezpieczniej, bo mniej się ślizgają i są bardziej zwrotne. Najlepiej nauczyć się je zmieniać samemu, wtedy nie będziemy musieli jeździć w tym celu do mechanika.


To, które z opon wybrać zależy wyłącznie od ich użytkownika. Można spróbować używać jednych i drugich i porównać, które z nich są lepsze dla naszego auta i przede wszystkim praktyczniejsze na drodze.

Podobne artykuły

Każdy samochód wymaga odpowiedniego zadbania. Tylko wówczas możemy być pewni jego właściwej pracy i wyglądu, który uda się utrzymać przez długie lata użytkowania. Do naszych obowiązków względem auta nie należy tylko wizyta na myjni samoch

Zobacz całość: Jak prawidłowo dbać o auto?
W upalne dni podróżując samochodem jedynym wybawieniem jest włączenie sprawnie działającej klimatyzacji.

Zobacz całość: Nabijanie klimatyzacji
Tematyka motoryzacyjna i pasja samochodowa nie dotyczą tylko osób zdrowych, w pełni sprawnych. Wiadomo przecież, że niepełnosprawność fizyczna nie wiąże się jednoznacznie z zakazem prowadzenia pojazdów samochodowych.

Zobacz całość: Samochód dla osoby niepełnosprawnej
Samochód to najpopularniejszy środek transportu drogowego. Taki pojazd ma niemal każdy z nas. Auta należą do szerokiej dziedziny jaką stanowi motoryzacja, ale pamiętajmy, że po drodze jeżdżą nie tylko samochody. Uważać należy np. na rowery.

Zobacz całość: Kierowcy, a inni uczestnicy ruchu drogowego