Logowanie
Login:
Hasło:

Jak prawidłowo dbać o auto?

Strona główna -> Teksty -> Jak prawidłowo dbać o auto?

Jak prawidłowo dbać o auto?

Zadbane auto to przede wszystkim takie, które jest regularnie sprzątane. Raz w tygodniu powinniśmy zrobić w nim generalny porządek. Wiadomo, że podczas jazdy nie dbamy zbytnio o wyrzucanie za każdym razem z niego pustych opakowań, papierków czy kubków po kawie. Po jakimś czasie po prostu jest ono zaśmiecone. Na jego fotelach czy dywanikach można znaleźć okruchy i inne śmieci, które należy wytrzepać lub po prostu odkurzyć. Przyda się także mycie szyb oraz woskowanie karoserii, by ładnie się błyszczała i lakier był zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi.


Dbanie o samochód nie ogranicza się jednak tylko do jego zewnętrznej części. Regularnie należy dokonywać przeglądów auta, nie tylko wówczas, gdy wybieramy się w podróż i boimy komplikacji po drodze. Jeśli posiadamy w samochodzie klimatyzację, należy regularnie uzupełniać w niej gaz oraz włączać ją co jakiś czas, by nie zatkały się w niej otwory. Każdy samochód wymaga również cyklicznej wymiany oleju, płynu do spryskiwaczy czy filtrów. Jeśli potrafimy zrobić to samodzielnie, wystarczy co jakiś czas sprawdzić ich stan i dokonać uzupełnienia lub wymiany kiedy jest konieczna. Jeśli jednak nie znamy się na mechanice auta warto wybrać się do serwisu.


Pomiędzy przeglądami technicznymi samochodu mogą pojawić się również awarie jego pewnych części. W przypadku, gdy nasze auto zachowuje się inaczej niż zwykle, silnik szybko się nagrzewa lub zdecydowanie głośniej pracuje, czas wybrać się do mechanika. Oczywiście nie muszą to być symptomy poważnych awarii, ale nie warto też czekać aż takimi się staną. Każda zmiana w wyglądzie i zachowaniu pojazdu powinna być dla nas sygnałem do sprawdzenia jego stanu. Tylko zadbane autoodwdzięczy się długim użytkowaniem. 

Podobne artykuły

Opony są jednym z ważniejszych składników naszego samochodu, ponieważ to od nich zależy w dużej mierze nasz jazda i bezpieczeństwo na drodze. Dzięki wysokiej jakości oponom pojazd ma dużą przyczepność oraz jest gotowy na różne manewry.

Zobacz całość: Jakie opony warto kupić- sezonowe czy całoroczne?
W upalne dni podróżując samochodem jedynym wybawieniem jest włączenie sprawnie działającej klimatyzacji.

Zobacz całość: Nabijanie klimatyzacji
Tematyka motoryzacyjna i pasja samochodowa nie dotyczą tylko osób zdrowych, w pełni sprawnych. Wiadomo przecież, że niepełnosprawność fizyczna nie wiąże się jednoznacznie z zakazem prowadzenia pojazdów samochodowych.

Zobacz całość: Samochód dla osoby niepełnosprawnej
Samochód to najpopularniejszy środek transportu drogowego. Taki pojazd ma niemal każdy z nas. Auta należą do szerokiej dziedziny jaką stanowi motoryzacja, ale pamiętajmy, że po drodze jeżdżą nie tylko samochody. Uważać należy np. na rowery.

Zobacz całość: Kierowcy, a inni uczestnicy ruchu drogowego