Logowanie
Login:
Hasło:

Bądź rozsądnym kierowcą

Strona główna -> Teksty -> Bądź rozsądnym kierowcą

Bądź rozsądnym kierowcą
Wydaje Ci się, że na temat motoryzacji wiesz bardzo dużo? Prowadzisz samochód od lat i nie spowodowałeś żadnego wypadku? To bardzo dobrze. Nie mniej jednak nawet doświadczony kierowca może popełniać pewne błędy. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z krótką poradą dotyczącą tego, jak prowadzić samochód, by nie stwarzać zagrożenia na drodze, a przy tym kierować się zasadami maksymalnego bezpieczeństwa.

Rozsądny kierowca przede wszystkim musi zastosować się do przepisów ruchu drogowego. Nie można naginać przepisów ani tez jednoznacznie ich łamać. Jeśli w danym miejscu jest ograniczenie prędkości, powinniśmy się do niego stosować, nawet, jeśli teoretycznie moglibyśmy jechać szybciej. Nie jest ono z pewnością bezpodstawne. Być może w konkretnym miejscu doszło już do groźnego wypadku, a może droga okaże się niebezpieczna na dalszym odcinku. Zdecydowanie nie można wyprzedzać na linii ciągłej. Jeśli zapominamy co oznaczają konkretne oznaczenia, znaki drogowe - na bieżąco warto sobie je przypominać. Zwrócić uwagę musimy na to, że na drodze nie jesteśmy sami. W szczególności uważać należy na pieszych, ale też na rowerzystów. Na szczęście aktualne przepisy nakładają na pieszych obowiązek noszenia odblasków po zmroku - dzięki temu są oni zdecydowanie bardziej widoczni dla kierowców. Co jeszcze będzie istotne? Zachowanie kultury na drodze. Nie zajmujmy miejsc tam, gdzie jest to niedozwolone. Na wielu parkingach wyznaczone są miejsca dla osób niepełnosprawnych. Błędem jest zajmowanie takich miejsc przez osoby, które nie mają z niepełnosprawnością nic wspólnego. Blokują oni miejsce, narażając się tym samym na mandat.
 
Jeśli zależy nam na tym, aby zachować bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu, powinniśmy też na bieżąco kontrolować wzrok. Jeśli tylko zauważymy, że widzimy nieprawidłowo - konieczne będzie przebadanie wzroku u okulisty. W razie potrzeby możemy prowadzić auto w okularach, opcjonalnie szkłach kontaktowych.

Podobne artykuły

Opony są jednym z ważniejszych składników naszego samochodu, ponieważ to od nich zależy w dużej mierze nasz jazda i bezpieczeństwo na drodze. Dzięki wysokiej jakości oponom pojazd ma dużą przyczepność oraz jest gotowy na różne manewry.

Zobacz całość: Jakie opony warto kupić- sezonowe czy całoroczne?
Każdy samochód wymaga odpowiedniego zadbania. Tylko wówczas możemy być pewni jego właściwej pracy i wyglądu, który uda się utrzymać przez długie lata użytkowania. Do naszych obowiązków względem auta nie należy tylko wizyta na myjni samoch

Zobacz całość: Jak prawidłowo dbać o auto?
W upalne dni podróżując samochodem jedynym wybawieniem jest włączenie sprawnie działającej klimatyzacji.

Zobacz całość: Nabijanie klimatyzacji
Tematyka motoryzacyjna i pasja samochodowa nie dotyczą tylko osób zdrowych, w pełni sprawnych. Wiadomo przecież, że niepełnosprawność fizyczna nie wiąże się jednoznacznie z zakazem prowadzenia pojazdów samochodowych.

Zobacz całość: Samochód dla osoby niepełnosprawnej